Turniej Młodych Talentów: Kielce stolicą młodego handballu

Radosław Wasiak i Sławomir Szmal, niegdyś znanie zawodnicy handballowi, obecnie zaangażowani są w promowanie dyscypliny oraz kształtowanie nowych pokoleń graczy. Ich najnowsze przedsięwzięcie to Turniej Młodych Talentów – wydarzenie sportowe o zasięgu ogólnopolskim. W turnieju, który odbywa się w Kielcach, uczestniczyło 20 drużyn, skupiających w sumie ponad 380 młodych adeptów piłki ręcznej, marzących o profesjonalnej karierze.

Jan Sawicki z Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej przyznał, że jego pasję do gry podyktowało rodzinne dziedzictwo – ojciec przez 14 lat był graczem. Pasjonuje go konfrontacja z różnymi drużynami oraz wysiłek związany z grą. Wiktor Szwęs, równie entuzjastyczny gracz ze Świdnicy, podkreślił dynamiczność i walkę, jakie niesie ze sobą piłka ręczna. Czekał na mecz z Kielcami, licząc na pozytywny wynik.

Sławomir Szmal, współorganizator turnieju, wyraził swój główny cel – popularyzację handballu. Jego ambicją jest rozwijanie turnieju z roku na rok i przekształcanie Kielc w centrum piłki ręcznej dla dzieci, nie tylko dla graczy na najwyższym poziomie.

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, podkreśliła znaczenie turnieju dla młodych graczy. Według niej liczba uczestników świadczy o rosnącej pasji do trudnej dyscypliny jaką jest handball i stanowi inwestycję w przyszłe pokolenie zawodowych szczypiornistów.