Bazar Rzemieślniczy zagości po raz trzeci na ulicach Kielc

W nadchodzącą sobotę, ulice Sienkiewicza oraz Plac Artystów w Kielcach staną się gospodarzami trzeciej edycji Bazar Rzemieślniczego. Wydarzenie to, organizowane jest z myślą o umożliwieniu mieszkańcom miasta spotkania z rzemieślnikami, zakupienia ich produktów i skosztowania tego, co oferują. Bazar Rzemieślniczy jest miejscem licznych atrakcji, takich jak pokazy florystyczne, wystawa samochodów czy koncerty zespołów muzycznych – podkreśla Piotr Prędota, dyrektor Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach.

W tym roku odbędzie się niezapomniana uroczystość, która nada wydarzeniu zupełnie inny charakter niż w poprzednich latach. Bazar zostanie bowiem połączony z 26. Ogólnopolskim Świętem Kominiarzy, podczas którego zaplanowano przemarsz 150 przedstawicieli tej branży. Parada ta rozpocznie się około godziny 11.15 na placu przed katedrą w Kielcach i skierowana będzie przez ulice Czerwonego Krzyża, Wesołą, Sienkiewicza, Małą i Leśną, by ostatecznie zakończyć się na Placu Artystów.

Oficjalne otwarcie Rzemieślniczego Bazaru nastąpi o godzinie 10. Wydarzenie to jest organizowane przez Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz Urząd Miasta Kielce.