Nowym trenerem drużyny Villarreal zostaje Jose Rojo Martin, znany jako Pacheta

Villarreal, drużyna grająca w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej, poinformowała o zatrudnieniu nowego trenera – Jose Rojo Martina, znanego również jako Pacheta. Ten 55-letni szkoleniowiec nie jest postacią nieznaną w świecie futbolu – w swojej karierze prowadził już wiele drużyn, w tym Koronę Kielce. Na stanowisku trenera drużyny Villarreal zastąpi Quique Setiena, który został zwolniony we wtorek.

W oficjalnym oświadczeniu klubu napisano: „Villarreal i Jose Rojo Martin doszli do porozumienia, na mocy którego ten doświadczony trener z Burgos poprowadzi naszą drużynę, znaną jako „Łódź Podwodna”, przez sezon 2023/24″. Na stanowisku trenera Korony Kielce Pacheta służył w sezonie 2013/14, prowadząc drużynę do 11. miejsca w rankingu ekstraklasy.

Po swoim pobycie w Polsce, Pacheta powrócił do Hiszpanii, gdzie trenował drużyny Hercules Alicante, Elche, Huesca i Real Valladolid. Dodatkowo, spędził sezon w Tajlandii, gdzie prowadził klub Ratchaburi FC. Jego najważniejszymi osiągnięciami jest awans do ekstraklasy z drużynami Elche i Real Valladolid.

Zwolniony Quique Setien, 64-letni trener, który wcześniej prowadził takie drużyny jak Betis Sewilla i Barcelona, był związany z Villarreal od października poprzedniego roku. Jego zwolnienie nastąpiło w wyniku słabych wyników drużyny na początku sezonu – zdobyła ona tylko trzy punkty w pierwszych czterech kolejkach. To pierwsza zmiana trenerska w tym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy.