„Książka za worek śmieci” – Kielce wracają do społecznej akcji sprzątania

Miasto Kielce po raz kolejny przystępuje do realizacji akcji o nazwie „Książka za worek śmieci”. W dniu 16 września planowane jest intensywne porządkowanie terenu Rezerwatu Ślichowice. Organizatorzy akcji starają się przyciągnąć uczestników oferując im książki jako formę podziękowania za udział. Aby wziąć udział, konieczna jest rejestracja i stawiennictwo na ustalonym miejscu zbiórki. Zarówno dorośli jak i dzieci są serdecznie zapraszani do włączenia się w to przedsięwzięcie.

Aktywność o nazwie „Książka za worek śmieci” to inicjatywa społeczna mająca na celu uporządkowanie naszej planety. Została ona wprowadzona w życie w roku 2019 przez Annę Jaklewicz, znana jest jako podróżniczka oraz edukatorka. W ramach tej inicjatywy, uczestnicy porządkują obszary zielone, które ze względu na zasypanie śmieciami, pilnie potrzebują interwencji. W zamian za swój trud, zarejestrowani wolontariusze są nagradzani książkami.

W dniu 16 września, akcja „Książka za worek śmieci” jest przeprowadzana w każdym województwie Polski. Po raz drugi odbędzie się również w Kielcach, gdzie podczas ubiegłorocznej edycji, 47 osób ochotniczo zebrało 47 worków pełnych odpadów.

Chętni do udziału w kieleckiej odsłonie „Książka za worek śmieci”, muszą dokonać rejestracji. Pierwsze 50 osób dorosłych, które to zrobią, otrzymają książki. Inne osoby także mogą dołączyć, ale bez pewności otrzymania nagrody. Rejestracja będzie trwała do momentu wyczerpania miejsc. Akcja skierowana jest do osób dorosłych. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć, ale tylko pod opieką swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Dla młodzieży również przewidziano ograniczoną ilość książek.