Nowa organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku al. IX Wieków Kielc

Od soboty, 16 września, w Kielcach nastąpi istotna zmiana na odcinku al. IX Wieków Kielc, który jest obecnie poddawany renowacji. Dotyczy to fragmentu między skrzyżowaniami z ulicami Warszawską, Bodzentyńską i Starodomaszowską. Pojawi nowa organizacja ruchu – kierowcy będą mogli poruszać się po całkowicie odnowionej jezdni południowej, natomiast północna strona alei będzie zamknięta dla ruchu.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, zmiany te zostaną wprowadzone w godzinach nocnych z piątku na sobotę (15-16 września). Przez całą długość remontowanego odcinka ruch pojazdów będzie możliwy jedynie po stronie południowej alei.

– Należy spodziewać się, że prace budowlane przeniesione zostaną na północną stronę jezdni. Tymczasowe ronda znajdujące się na skrzyżowaniach z ulicami Warszawską oraz Bodzentyńską i Starodomaszowską pozostaną niezmienione. Istotnym elementem nowej organizacji ruchu będzie jednokierunkowość ul. Starodomaszowskiej, co oznacza brak możliwości wjazdu od strony Alei IX Wieków. Aby dostać się do ulicy Starodomaszowskiej, kierowcy będą musieli skorzystać z ulic Radiowej oraz Kaczorowskiego – wyjaśnia rzecznik.

Skrzydło dodatkowo zaznacza, że po zmianach wprowadzonych w nocy z piątku na sobotę, ruch dwukierunkowy zostanie przywrócony na wlocie ul. Bodzentyńskiej do tymczasowego ronda. Ponadto, po południowej stronie alei IX Wieków Kielc, obok kościoła św. Wojciecha, funkcjonować będzie przystanek komunikacji miejskiej.

Warto podkreślić, że równolegle prowadzone są prace przy ul. Śniadeckich na odcinku między ulicami Prostą a Seminaryjską. Firma Strabag, wykonawca inwestycji, planuje rozpoczęcie prac na kilku kolejnych ulicach jeszcze w bieżącym roku. Zakończenie remontów przewidywane jest na przyszły rok, ze względu na zbliżającą się zimę.