Sztuka i moda wypełniły Dworzec Autobusowy podczas Festiwalu Wiatru

Niezwykle pełne barw i kreatywności wydarzenie, noszące nazwę „Zwiewny Wieczór ze Sztuką i Modą”, miało miejsce 16 września na terenie Dworca Autobusowego w Kielcach. Była to już kolejna edycja tego wydarzenia, które odbyło się w ramach III Festiwalu Wiatru. Na wybiegu można było zobaczyć sześć zróżnicowanych kolekcji, które pokazały profesjonalne modelki.

Widownia miała okazję podziwiać niezwykle efektowne stylizacje, które zostały przygotowane między innymi przez studentki oraz absolwentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ze specjalności wzornictwo na Wydziale Sztuki. Ich prace powstały pod czujnym okiem doktor Dominiki Starz. Na pokazie można było także zobaczyć unikalne kreacje autorstwa Barbary Żelaznej – artystki malarza, plastyka i pedagoga współpracującej z Domem Kultury „Zameczek” w Kielcach. Z dużym zaangażowaniem widzowie oglądali także kolekcje stworzone przez projektantki Małgorzatę Kołosowską, tworzącą pod marką Milago, oraz Ewę Łukawską. Dodatkowo, atrakcją wieczoru był konkurs „Spódniczki, falbanki, kokardki”, w którym uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach prezentowali swoje stylizacje.

Wyjątkowym elementem tego wieczoru były pokazy Świętokrzyskiego Klubu Tańca i Tańca Sportowego „JUMP”, które nadały wydarzeniu artystycznego charakteru. Publiczność mogła podziwiać spektakularne występy medalistek Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w Tańcach Karaibskich i Show. W programie znalazły się pokazy duetów salsy, solo salsy i bachaty oraz grupowe wystąpienie zdobywców wielu medali na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Jednak moda i taniec to nie jedyny element artystyczny tego wieczoru. W holu Dworca Autobusowego zaprezentowano również prace studentów kierunku wzornictwo ze studiów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ekspozycja nosiła tytuł „Siła wiARTu” i była poświęcona rzeźbom kinetycznym, przygotowanym pod kierunkiem Grzegorza Sowińskiego.