Najpiękniejsze miejskie balkony Kielc wyłonione w konkursie

Decyzja zapadła – Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w mieście Kielce ogłosiło oficjalne wyniki konkursu na najbardziej estetycznie urządzone miejskie balkony. Wybrano je spośród wielu zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców. Jury poddało analizie i ocenie kilkadziesiąt balkonów, z których najpiękniejszym okrzyknięto ten należący do Danuty Żbikowskiej.

Żbikowska, która mieszka przy ulicy Klonowej, jest całkowicie oddana pielęgnacji swojego balkonu. Twierdzi, że ma silny związek z ekologią oraz stara się minimalizować zużycie wody. W tym celu wyposażyła swoją przestrzeń w samonawadniające doniczki oraz specjalne urządzenia do nawadniania roślin bezpośrednio do korzeni.

Balkon Danuty Żbikowskiej jest miejscem bujnej zieleni przez cały rok. W okresie jesieni kwitną tu wrzosy, kapusty ozdobne i chryzantemy. Nawet zwierzęta doceniają jego urok – jeże regularnie odwiedzają to miejsce, polując na ślimaki, a owady miododajne korzystają z nektaru dostępnego w kwiatach. Wszystko to pozwoliło jej zgarnąć główną nagrodę w konkursie.

Organizatorzy konkursu na najpiękniejszy balkon mają nadzieję, że taki wydarzenia zmotywują mieszkańców Kielc do bycia bardziej ekologicznymi i dbania o estetykę miejskiej przestrzeni.