Święto Przedszkolaków w Przedszkolu nr 16 w Kielcach

Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z września 2013 roku, co roku 20 września przypada święto, które ma na celu uhonorowanie najmłodszych uczniów – przedszkolaków. Wiele placówek edukacyjnych dedykuje specjalne przygotowania do tego wydarzenia, organizując różnorodne zabawy dla swoich podopiecznych.

Specjalnie z tej okazji dziennikarze Radia Kielce odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 16 w Kielcach, gdzie mieli okazję porozmawiać z maluchami na temat ich roli jako przedszkolaków. Pytano dzieci, jak widzą swoją rolę i kim według nich jest przedszkolak.

Dzielna, 6-letnia Milena bez wahania odpowiedziała: „Przedszkolak, to taka mała dziewczynka jak ja. Ma długie włosy, ładnie się ubiera i lubi się bawić”. Z drugiej strony, dwaj jej koledzy, Dawid i Kuba, dostrzegli inny aspekt tej roli, twierdząc, że przedszkolak to dziecko, które umie pisać, czytać i mówić, ale nie musi jeszcze chodzić do szkoły.

Wszystkie trzy dzieci były zgodne co do tego, że bycie przedszkolakiem ma wiele zalet. „Tu jest dużo koleżanek i kolegów, są fajne panie, można dostawać różne prezenty i bawić się cały dzień” – powiedzieli zgodnie Milena, Dawid i Kuba.

Świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka ma na celu podkreślenie kluczowego znaczenia edukacji przedszkolnej dla rozwoju dzieci oraz promowanie nowoczesnych form wychowania.