Budowa ścieżki rowerowej łączącej Bartka i Kadzielnię dobiega końca

Planowana budowa ostatniego, trzeciego odcinka ścieżki rowerowej, mającej łączyć znany dąb Bartek z kieleckim rezerwatem przyrody Kadzielnią, ma dobiec końca we wrześniu. Inwestycja, finansowana ze środków rządowych i unijnych, pochłonęła niemalże 20 milionów złotych.

Na razie nie jest jeszcze ustalona dokładna data oficjalnego otwarcia tej nowej trasy rowerowej. Jak informuje Wojciech Ślefarski, wójt gminy Zagnańsk, obecnie na ścieżce wykonywane są finalne prace. Dotyczą one przede wszystkim trzeciego, najdłuższego odcinka trasy – od kamieniołomu „Sosnowica” aż do granic miasta Kielce. W ramach tych prac wybudowana została także kładka przez drogę ekspresową S7.

Zgodnie z informacjami wójta, obecnie prowadzone są prace kosmetyczne oraz związane z utwardzeniem poboczy, szczególnie w obszarze kładki przebiegającej nad trasą S7. Dokonywane są również poprawki na pierwszym etapie ścieżki, prowadzącym od Bartka do ulicy Przemysłowej w Zagnańsku. Wykonawca inwestycji jest zobowiązany do wprowadzenia drobnych poprawek, które zauważono podczas odbioru prac. Wójt Ślefarski przypuszcza, że uroczyste otwarcie nowej trasy rowerowej nastąpi najpóźniej w połowie października tego roku.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że etap drugi inwestycji, prowadzący od ulicy Przemysłowej do kamieniołomu „Sosnowica” w Zagnańsku, został już całkowicie zakończony. Całość trasy, łączącej dąb Bartek z kielecką Kadzielnią, ma mierzyć około 15 kilometrów.