Świętokrzyski festiwal edukacyjny pod gołym niebem

Dzisiejsza niedziela, 24 września, przynosi ze sobą plenerową ucztę dla miłośników natury w Kielcach. „Dary Świętokrzyskich Lasów” to impreza promocyjno-edukacyjna, która odbędzie się na Stadionie Leśnym. Wydarzenie jest skierowane do rodzin, entuzjastów przyrody, osób lubiących aktywnie spędzać czas na łonie natury, turystów, miłośników grzybobrania oraz zwolenników kulinariów inspirowanych leśną kuchnią.

Według Magdaleny Struzikiewicz z Nadleśnictwa Kielce, program wydarzenia obejmuje dwa główne punkty. Pierwszym z nich jest grzybobranie – jedna z najbardziej popularnych form wypoczynku w środowisku naturalnym. Drugim zaś będzie piknik, który odbędzie się na terenie Stadionu Leśnego.

Uczestnicy imprezy mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Do dyspozycji będą warsztaty przyrodnicze, spacery z leśnikiem, gotowanie i degustacja potraw przygotowanych ze skarbów lasu. Nie zabraknie pokazów sokolniczych, jarmarku sztuki ludowej oraz stoisk z produktami wytwarzanymi z naturalnych surowców.

Magdalena Struzikiewicz zapewnia, że program pikniku jest bogaty i różnorodny. Planowane jest wyłonienie najlepszego grzybiarza oraz gotowanie zupy borowikowej pod okiem Jakuba Wolskiego, znanego z telewizyjnych programów kulinarnych. Na gości czeka również występ kół gospodyń wiejskich, które przygotują specjalne potrawy do degustacji ze skarbów natury.

Na imprezie nie zabraknie także warsztatów edukacyjnych na temat przyrody, różnych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz pokazów sokolniczych. Całość będzie dodatkowo urozmaicona muzyką nawiązującą do leśnej atmosfery – podsumowuje Magdalena Struzikiewicz.

Początek pikniku „Dary Świętokrzyskich Lasów” planowany jest na godzinę 11:00, a zakończenie przewidziane jest na godzinę 16:00.