Pasja, jazz i prawdziwa sztuka filmu: w Kielcach powstanie film "Piano"

Mikołaj Wróbel, obiecujący reżyser pochodzący ze Stąporkowa, wraz z zespołem niezależnych filmowców oraz artystów, pracuje nad realizacją projektu krótkometrażowego filmu fabularnego zatytułowanego „Piano”. Cała produkcja jest prawie gotowa – jedynym wyzwaniem pozostaje zgromadzenie brakujących funduszy. Z tego powodu zaangażowana grupa twórców postanowiła uruchomić publiczną zbiórkę internetową, oferując możliwość wsparcia dla każdego, kto chce przyczynić się do powstania projektu.

Film „Piano” to poruszająca historia młodego aspirującego pianisty, którego wydarzenia zmuszają do gry na ulicach i kradzieży portfeli przechodniów. W jednym z nich odnajduje list, który skłania go do poszukiwania jego właścicielki w tłumie ludzi na dworcu. W dramatycznym momencie protagonista zostaje uratowany przez Dominikę – nieoczekiwanie okazuje się ona autorką tajemniczego listu. Odtąd ich losy splatają się w jedną wspólną podróż przez tętniące życiem nocne miasto.

Twórcy „Piano” zwracają uwagę na specyficzne połączenie filmu i muzyki w ich projekcie. Jak stwierdza Mikołaj Wróbel, Jazz jest trzecim bohaterem tej opowieści – utrzymuje rytm narracji, towarzysząc nieustannie głównym postaciom. Jazz ewoluuje z roli tła muzycznego, wpływając na kształtowanie nastroju i narracji, aż do roli dialogu między bohaterami, stając się pełnoprawną częścią przekazu emocji.

Plan jest taki, że po zakończeniu produkcji, „Piano” zostanie zaprezentowane na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmów krótkometrażowych. W celu zgromadzenia funduszy na realizację filmu prowadzona jest zbiórka na platformie Zrzutka.