Upamiętnienie bł. Wincentego Kadłubka podczas Biegu o Sandały w Sandomierzu

Dzięki inicjatywie Anny Przybysz, organizatorce wydarzenia, Sandomierz stanie się miejscem upamiętnienia błogosławionego Wincentego Kadłubka. Forma hołdu to jedyny w swoim rodzaju Bieg o Sandały, który rozpocznie się przed zamkiem o godzinie 10:00. Trasa zawodów liczy dokładnie 5 kilometrów, a uczestniczyć mogą nie tylko biegacze, ale również miłośnicy jazdy na rowerze czy nordic walkingu.

W przypadku zainteresowania udziałem, osoby te mogą dokonać zgłoszenia jeszcze tego samego dnia przed startem biegu. Ostateczne decyzje dotyczące uczestnictwa mogą paść zarówno wcześniej, jak i tuż przed momentem ruszenia na trasę.

Organizowane w ramach wydarzenia atrakcje nie ograniczają się jednak tylko do sportowych zmagań. Również miłośnicy zdrowej żywności znajdą coś dla siebie dzięki zaplanowanemu piknikowi wegetariańskiemu. Zorganizowany przez kilka lokalnych kół gospodyń wiejskich stanowić będzie okazję do spróbowania dań przygotowanych w całości z warzyw i owoców. Dodatkowo na miejscu będzie można delektować się świeżo tłoczonymi sokami. W tle nie zabraknie również muzyki, sprzyjającej wspólnemu piknikowaniu.

Wincenty Kadłubek, którego postać upamiętniają uczestnicy biegu, był nie tylko prepozytem sandomierskiej kolegiaty, ale również autorem znanej „Kroniki Polski”. Jego wszechstronne wykształcenie sprawia, że nadal jest patronem Sandomierza i lokalnej diecezji.