Artyleryjski niewybuch z czasów II wojny światowej odkryty w powiecie kieleckim

Jedna z prywatnych posesji w powiecie kieleckim stała się miejscem znalezienia pocisku artyleryjskiego, który prawdopodobnie pochodzi z okresu II wojny światowej. Informację o tym niecodziennym i potencjalnie niebezpiecznym odkryciu przekazał Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Zgodnie z jego relacją, zgłoszenie do odpowiednich służb wpłynęło w sobotę po południu z terenu w pobliżu miejscowości Tokarnia.

Pocisk został odnaleziony przez mężczyznę pracującego w swoim ogrodzie. Niezwłocznie po dokonaniu tego niepokojącego odkrycia powiadomił on służby, które szybko zareagowały na zgłoszenie. Na miejsce przybyli policjanci, którzy do czasu ewakuacji niewybuchu wyznaczyli i zabezpieczyli teren, na którym on się znajdował.

Służby policyjne bardzo mocno apelują do publiczności o szczególną ostrożność w przypadku natrafienia na podobne niewybuchy. Próby ich samodzielnego rozbrajania czy przenoszenia są niezwykle groźne. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się nieaktywne z powodu widocznych śladów korozji, w rzeczywistości wciąż mogą stanowić duże zagrożenie.