Kielce: Pożar w sortowni Vive Textile Recycling wymusił ewakuację setek pracowników

W czwartkowe popołudnie, 19 października, doszło do pożaru na terenie sortowni należącej do firmy Vive Textile Recycling. Konkretnie, ogniem objęta została powierzchnia dachu budynku, zlokalizowanego przy ulicy Olszewskiego w Kielcach. Incydent miał miejsce podczas realizacji prac związanych ze zmianą pokrycia dachowego, co skutkowało koniecznością ewakuacji ponad dwustu pracowników znajdujących się na terenie obiektu.

Służby ratownicze zostały poinformowane o sytuacji krótko po godzinie 17:30. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce wypadku skierowano zastępy straży pożarnej. Jak wyjaśnił dyżurny oficer ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego świętokrzyskiej straży pożarnej, prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia podczas wymiany papy na dachu sortowni.

Zanim strażacy dotarli na miejsce, zarządzono ewakuację obiektu. Łącznie z hali opuściło 230 pracowników firmy. Pracownicy próbowali również samodzielnie opanować sytuację przed przybyciem strażaków. Działania straży pożarnej skupiły się na dogaszeniu ognia oraz upewnieniu się, że nie pozostało już żadne zarzewie pożaru.

Pierwsze szacunki wskazują, że płomienie zniszczyły około czterech metrów kwadratowych powierzchni dachu.