Orlęta Kielce: Modernizacja boiska, nowa era klubu na horyzoncie

W klubie piłkarskim Orlęta Kielce trwają prace modernizacyjne na ich dotychczasowym trawiastym boisku. Klub ma na celu stworzenie miejsca o wysokim standardzie, z syntetyczną nawierzchnią i nowoczesnym systemem oświetlenia. Projekt ten jest możliwy dzięki kooperacji z władzami miasta Kielce oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Oficjalne otwarcie odnowionego obiektu zaplanowano na 1 grudnia 2023 roku.

Zmiany obejmują usunięcie starej, trawiastej nawierzchni, tworzenie systemu drenażowego oraz układanie syntetycznej murawy. To jednak nie wszystko, boisko zostanie zaopatrzone w wydajne oświetlenie, co pozwoli na korzystanie z niego także po zmroku. Wymiary boiska to 80 metrów długości i 50 metrów szerokości. Zostanie ono dostosowane do potrzeb różnych kategorii wiekowych, z możliwością gry w formule 9×9. Pełnowymiarowe bramki umożliwią przeprowadzanie pełnoprawnych treningów dla drużyn seniorskich.

Nowe boisko będzie dostępne siedem dni w tygodniu nie tylko dla drużyny Orląt Kielce, ale także dla innych klubów, organizacji sportowych i różnych podmiotów z całego województwa świętokrzyskiego. Planowane jest także udostępnienie obiektu zorganizowanym grupom z pobliskich osiedli Kielc. Docelowo, otwarcie obiektu dla użytkowników jest przewidziane na 1 grudnia 2023 roku.