14-letni pieszy potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w Kielcach

Centrum Kielc zostało miejscem poważnego wypadku drogowego. Na Alei IX Wieków Kielc, starszy mężczyzna jadący autem osobowym potrącił 14-letniego chłopca na przejściu dla pieszych. Młodemu pieszemu, który doznał urazu głowy, udzielono natychmiastowej pomocy medycznej i został niezwłocznie przetransportowany do szpitala.

Wypadek z udziałem 14-letniego chłopca miał miejsce na Alei IX Wieków Kiec, w pobliżu kościoła św. Wojciecha, na pasach prowadzących w stronę ulicy Warszawskiej. Jak poinformowała Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, informacja o tym zdarzeniu dotarła do służb o godzinie 17.

Informacje początkowe zebrane przez policjantów wskazują na to, że na wyznaczonym przejściu dla pieszych doszło do zderzenia pomiędzy 14-latkiem a 74-letnim kierującym samochodem marki suzuki. „Nasi funkcjonariusze są obecnie na miejscu zdarzenia, starannie analizują okoliczności i przebieg zdarzenia” – dodała Perkowska-Kiepas.

W momencie wypadku, kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy. Tymczasem potrącony nastolatek, który doznał urazu głowy, jest obecnie pod opieką lekarzy w szpitalu.