Mieszkańców gminy Lipnik ostrzega się przed oszustami internetowymi: Kobieta straciła ponad 1200 zł

Do tragicznego incydentu doszło w gminie Lipnik, gdzie jedna z mieszkanek straciła ponad 1200 zł na skutek oszustwa internetowego. Oszuści przekonali ją do zapłacenia dodatkowej kwoty 1,2 zł za przesyłkę, którą rzekomo niedawno zamówiła. Kobieta nie dostrzegła żadnych alarmujących sygnałów i postępowała zgodnie z instrukcjami zawartymi w SMS-ie, który otrzymała. Szokujące jest to, że kobieta została oszukana poprzez logowanie się na swoje konto bankowe online za pomocą linku przesłanego przez oszustów.

Przerażający incydent miał miejsce zeszłą sobotę, kiedy 40-letnia mieszkanka gminy Lipnik zgłosiła się na policję w Opatowie. Opowiedziała o tym, jak prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa. Z jej relacji wynikało, że dostała wiadomość tekstową z informacją o konieczności zapłacenia dodatkowej opłaty w wysokości 1,20 zł za paczkę, którą miała zamówić online. Mimo że faktycznie dokonywała zakupów online, nie podejrzewała niczego niepokojącego w wiadomości, która zawierała link do płatności. Po kliknięciu w link i postępowaniu zgodnie z wyświetlonymi instrukcjami, logowała się na swoje konto bankowe online, gdzie potwierdziła transakcję. Dopiero po pewnym czasie zauważyła, że z jej konta dwa razy pobrano ponad 1200 zł.

Po ujrzeniu tych transakcji natychmiast skontaktowała się z infolinią swojego banku, gdzie zablokowano możliwość dalszych wypłat. Dzięki temu udało się jej zminimalizować dodatkowe straty finansowe.

W związku z powyższym incydentem, apelujemy o ostrożność podczas wykonywania operacji bankowych online. Oszuści są nieustannie na straży i wykorzystują najmniejszą nieuwagę swoich potencjalnych ofiar.