Grzegorz Maciągowski – kontynuacja misji na stanowisku dyrektora Muzeum Historii Kielc

Decyzją prezydenta Bogdana Wenty, Grzegorz Maciągowski będzie pełnił funkcję dyrektora Muzeum Historii Kielc przez kolejne cztery lata. Nowo podpisane porozumienie wchodzi w życie 1 stycznia 2024 roku.

Maciągowski jest pełen entuzjazmu i planów na przyszłość. Jego priorytetem jest skupienie się na infrastrukturze muzeum, co obejmuje finalizację sprawy magazynu muzealnego. Rozważa również możliwość rozbudowy budynku poprzez wykorzystanie dziedzińca oraz adaptacji poddasza na potrzeby placówki. Pragnie także kontynuować organizację autorskich wystaw, które cieszyły się popularnością w poprzednich latach. Wśród planowanych ekspozycji znajduje się „Góra skarbów” oraz wystawa poświęcona jednej z renomowanych rodzin kieleckich.

Warto przypomnieć, że Maciągowski jest wykształconym bibliotekoznawcą, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył również podyplomowe studia zarządzania strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia na kierunku rynek sztuki i antyków w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje wieloletnią pracę w marketingu oraz prowadzenie zajęć dla studentów dotyczących historii książki. Dodatkowo, jest kolekcjonerem obrazów.