Dwaj Kolumbijczycy nielegalnie przebywający w Polsce zatrzymani przez kieleckich Strażników Granicznych

Zostało potwierdzone, że dwaj mężczyźni pochodzący z Kolumbii zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej stacjonujących w Kielcach. Obywatele Kolumbii naruszyli prawo, nielegalnie przebywając na terytorium Polski. Zgodnie z relacją, interwencja miała miejsce w Końskich.

Informacje te wynikają z komunikatu wysłanego przez reprezentantów Straży Granicznej. Zgodnie z nim, obaj zatrzymani mężczyźni, mający 22 i 23 lata, przedstawili do kontroli ważne biometryczne paszporty wydane przez władze Kolumbii. Starszy z nich przekroczył granicę strefy Schengen korzystając z lotniczego przejścia granicznego w Monachium, a ten młodszy stwierdził, że dostał się do strefy Schengen poprzez lotnicze przejście graniczne w Paryżu. Nie posiadali żadnych dodatkowych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Komendant kieleckiej Placówki Straży Granicznej podjął decyzję, nakazując cudzoziemcom opuścić terytorium Polski. W otrzymanych decyzjach określono, że obaj Kolumbijczycy nie mogą wjeżdżać na teren Polski ani innych państw występujących w strefie Schengen przez kolejne pół roku. Termin, w którym powinni opuścić terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, został ustalony na 30 dni od momentu doręczenia decyzji.