Czekają go surowe konsekwencje: 35-latek pod wpływem alkoholu spowodował kolizję

Mężczyzna w wieku 35 lat ze Skarżyska-Kamiennej jest zagrożony trzyletnim wyrokiem pozbawienia wolności, musi liczyć się z możliwością wysokiej grzywny i może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów. Wszystko te konsekwencje grożą mu z powodu kolizji drogowej, do której doprowadził będąc pod wpływem alkoholu. Jechał volkswagenem, a jego ofiarą stał się hyundai.

W dniu wczorajszym, niecałą godzinę po 15:00, na ulicę Towarową w Skarżysku-Kamiennej wezwano policję. Zadaniem funkcjonariuszy było zbadanie zgłoszenia o kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów. Ze wstępnych relacji zgłaszającego wynikało, że w incydencie brały udział auta marki volkswagen i hyundai. Ze względu na zachowanie kierującego volkswagenem, było podejrzenie, że mógł być on pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem u 35-letniego mężczyzny, co potwierdziło ich podejrzenia – miał on w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Kierowca musiał oddać swoje prawo jazdy.

Pod wpływem alkoholu za kierownicą grozi surowa kara, którą stanowi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych oraz nawet trzy lata pozbawienia wolności. 35-letni mężczyzna musi dodatkowo liczyć się z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji oraz pokryciem kosztów związanych z naprawą uszkodzonego volkswagena.