Zmniejszenie kolejek do specjalistów – uruchomienie Poradni Reumatologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Od stycznia tego roku, dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistyczną opiekę medyczną, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczęła swoją działalność nowa Poradnia Reumatologiczna. Ta decyzja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony pacjentów, którzy wyrażali potrzebę takiej właśnie formy pomocy.

Poradnia Reumatologiczna znajduje się na pierwszym piętrze Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii i skierowana jest do pacjentów cierpiących na różnego rodzaju choroby reumatologiczne zapalne oraz osteoporozę. W celu umówienia wizyty konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza.

Ponadto nowa placówka będzie funkcjonować przez pięć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku. Decyzję o jej otwarciu poparł Narodowy Fundusz Zdrowia oraz konsultant wojewódzki. Głównym celem uruchomienia poradni jest zwiększenie dostępności do specjalistycznej opieki medycznej w regionie, co pozwoli na skrócenie dotychczasowych kolejek oczekujących na ambulatoryjne leczenie chorób reumatologicznych.