Inauguracja Ronda Radiotechników w Sandomierzu – symboliczne miejsce upamiętniające wkład techników radiowych

W nadchodzący piątek, datowany na 5 stycznia, miasto Sandomierz będzie świętować oficjalną inaugurację Ronda Radiotechników. Znajduje się ono na skrzyżowaniu dwóch istotnych arterii komunikacyjnych miasta, mianowicie ulicy Wojska Polskiego oraz 11 listopada.

Jak już wcześniej podawaliśmy do wiadomości, centralnym punktem nowo powstałego ronda jest antena radarowa umieszczona w samym środku skrzyżowania. Jest to element nawiązujący do nazwy obiektu. Dodatkowo, na granitowej podstawie anteny zasłynął napis „3. Sandomierski Batalion Radiotechniczny”, który daje kontekst historycznej nazwie ronda.

Prace modernizacyjne nie obejmowały jednak tylko samego ronda, ale również przyległą do niego ulicę Wojska Polskiego. Droga ta doczekała się kompleksowej renowacji, w wyniku której uzyskała świeżą nawierzchnię i odnowione chodniki. Co więcej, z jednej strony drogi powstała także dedykowana ścieżka rowerowa. Całość prac kosztowała blisko 900 tysięcy złotych, z czego aż 740 tysięcy pochodziło z funduszy Polskiego Ładu. Reszta środków została ufundowana w równych częściach przez powiat i gminę.

Podczas uroczystości otwarcia Ronda Radiotechników, oprócz lokalnych władz samorządowych, swoją obecność zapowiedzieli również przedstawiciele 3. Batalionu Radiotechnicznego.