Kiedy warto wynająć kontener?

Zalegające odpady znacząco utrudniają użytkowanie lub remontowanie budynku, dlatego wiele osób prywatnych oraz przedsiębiorców decyduje się na zamówienie pojemników na odpady budowlane. Ile kosztuje taka usługa? Jakie odpady można wrzucić do poszczególnych pojemników?

Wywóz odpadów – podstawowe informacje

Wywóz odpadów oraz ich odpowiednie zagospodarowanie mają duże znaczenie dla ochrony środowiska. Większość śmieci może zostać ponownie wykorzystanych, co prowadzi do zmniejszenia zużycia surowców pierwotnych. Warto jednak wiedzieć, jakie materiały budowlane określane są jako „gruz”. Do kontenerów można wrzucić m.in. pokruszony beton, zniszczony tynk, uszkodzone cegły itp. Umieszczenie tego typu odpadów w tradycyjnych pojemnikach na śmieci jest zabronione i objęte karami finansowymi, zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku. Według przepisów uporządkowanie obszaru remontowego to obowiązek wytwórcy gruzu. Za wynajem kontenerów odpowiada zatem osoba, która zatrudniła firmę remontową.

Wywóz gruzu Kielce – harmonogram wywozu odpadów

Wywozem gruzu zajmujemy się od wielu lat i współpracujemy z osobami prywatnymi oraz podmiotami biznesowymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wszystkie usługi realizujemy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Harmonogram, liczba i rodzaj kontenerów dostosowywane są do zamówienia złożonego przez konkretną osobę lub firmę. Warto zatem pamiętać, by w zapytaniu ofertowym umieścić wszystkie informacje, które pomogą nam zrealizować usługę zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Na podstawie wszystkich wytycznych sporządzamy odpowiedni cennik, a po zaakceptowaniu oferty dostarczamy kontenery pod wskazany adres. Kiedy zostaną zapełnione, przyjeżdżamy pod dom, zabieramy pojemniki, a na ich miejsce ustawiamy puste. Odpowiadamy za wywóz i zagospodarowanie odpadów, by klient mógł spokojnie kontynuować prace budowlane, bez obaw o kary finansowe. Zwracamy jednak szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie miejsca, na którym mają stać pojemniki na gruz. Ze względu na dużą pojemność kontenerów, wymagane jest stabilne, wytrzymałe podłoże. Najlepsze rozwiązaniem stanowi przygotowanie miejsca, znajdującego się w pobliżu budowy lub remontu. Zapewni to komfort i szybki przebieg prac.

Wywóz śmieci – co można wrzucić do kontenerów?

Kontener na gruz Kielce może mieć pojemność od 2 do 36 m3. Nasze usługi realizujemy również na terenie innych, polskich miast. Jakie odpady wywozimy?  By śmieci mogły zostać wykorzystane ponownie, stosujemy dedykowane oznaczenia. Ogranicza to ryzyko zanieczyszczenia środowiska, dlatego warto pamiętać o segregacji odpadów. Kontener na gruz przeznaczony jest do składowania gruzu ceglanego i betonowego, gleby, ziemi, tynków i kamieni. W pojemniku na odpady wielkogabarytowe można umieścić drzwi, meble oraz okna. W kontenerze na zmieszane odpady budowlane powinny być natomiast składowane kartony, folie, styropian i szyby. Wywóz śmieci nie dotyczy jednak opakowań po substancjach niebezpiecznych, opon, akumulatorów, baterii, czy też elektronarzędzi.

Wywóz odpadów – dlaczego warto się zdecydować?

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem dysponujemy kontenerami o różnych gabarytach oraz workami typu Big Bag. Dostarczamy pojemniki do domu klienta bądź miejsca prac budowlanych, a następnie odpowiadamy za zagospodarowanie odpadów z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Naszym ogromnym autem jest elastyczny cennik. Kontener na gruz Kielce to usługa nieobjęta standardową taryfą. Do każdego zamówienia przygotowujemy indywidualną wycenę, uwzględniając wszystkie informacje uzyskane od klienta. W przypadku wszelkich pytań i wątpliwości służymy profesjonalnym doradztwem.

Planując remont lub budowę, konieczne jest zaplanowanie procesu usuwania powstałych odpadów. Najlepsze rozwiązanie stanowi zatrudnienie firmy, wynajmującej kontenery. To opłacalna i bezpieczna usługa – zarówno dla osób prywatnych i przedsiębiorców.