Stan ulic w centrum Kielc dramatycznie się pogarsza – spotkać może to każdego kierowcę

Radio Kielce otrzymało skargę od pewnego kierowcy dotyczącą fatalnego stanu dróg w środkowej części Kielc. Czytelnik zwrócił uwagę, że drastyczne pogorszenie kondycji asfaltu jest efektem obecnych warunków atmosferycznych. Szczególne niebezpieczeństwo, jego zdaniem, stwarza ulica Paderewskiego, której stan opisuje jako katastrofalny.

Pomimo że droga przez miasto miała swoje chwile świetności, obecnie jest pełna dziur i niewyrównań. Co prawda, planuje się jej modernizację jako część większego projektu remontowego, obejmującego 13 ulic w mieście, ale prace ruszą dopiero za kilka miesięcy. Niestety, renowacja obejmie tylko fragment Paderewskiego, od skrzyżowania z Sienkiewiczem do ronda imienia Herlinga-Grudzińskiego. Start budowy zaplanowany jest na połowę 2024 roku.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, potwierdził, że obecnie w całym mieście można spotkać liczne uszkodzenia nawierzchni. Zapewnił jednak, że ulica Paderewskiego zostanie odpowiednio zabezpieczona.

– Ulica Paderewskiego jest cały czas monitorowana pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Wszelkie ubytki, jeżeli jeszcze nie zostały załatwione, na pewno będą naprawione do czasu rozpoczęcia prac przez firmę Strabag. Podobna sytuacja dotyczy ulicy Seminaryjskiej, która również jest na liście do remontu. Naprawy są wykonywane na bieżąco, aby uniknąć uszkodzenia pojazdów – mówi Jarosław Skrzydło.

Rzecznik drogowców z Kielc przypomniał mieszkańcom o możliwości samodzielnego zgłaszania uszkodzeń dróg. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem 41 34 02 800 w godzinach pracy MZD Kielce oraz całodobowo.