Decyzja ostrowieckiego sądu: trzy miesiące aresztu tymczasowego dla podejrzanych o włamanie

Dnia dzisiejszego, w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu dwóch mężczyzn w wieku 42 i 47 lat w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Obydwaj, będący mieszkańcami miasta Ostrowiec, są podejrzani o przestępstwo włamania do jednego z domów na terenie miasta, który był niezamieszkały w chwili rozboju. Zdobyli w ten sposób elementy radiostacji wojskowej i kolorofon z zasilaczem. Całkowita wartość strat, jaką oszacował poszkodowany, wyniosła 3200 złotych. Mężczyźni muszą stawić czoła konsekwencjom swoich czynów, które mogą skutkować karą więzienia do dziesięciu lat. Ponadto, 47-latek, ze względu na recydywę, może oczekiwać surowszej kary.

Kilka dni wcześniej policjanci z Ostrowca otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w mieście. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich Komendy Miejskiej w Ostrowcu, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Ich uporczywe starania przyniosły sukces 22 stycznia; tego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Okazało się, że to ci sami mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty za podobne przestępstwa na początku grudnia poprzedniego roku. Po zatrzymaniu trafili do celi policyjnej, a funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Wszystkie odzyskane przedmioty będą teraz zwrócone ich prawowitym właścicielom. Po zakończeniu czynności procesowych, obaj mężczyźni zostali przekazani do prokuratury, gdzie usłyszeli formalne zarzuty.

Dziś, stanęli oni przed ostrowieckim Sądem Rejonowym, który postanowił umieścić ich w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Zgodnie z polskim kodeksem karnym, za włamanie grozi kara do dziesięciu lat więzienia.