W Kielcach cztery ceramiczki tworzą unikalne dzieła sztuki – efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w Punkcie Promocji

Cztery kieleckie artystki-ceramiczki, Marzena Smolińska, Eliza Rajsz, Agnieszka Pągowska i Krystyna Derszniak, które są również instruktorkami w pracowni Ceramika Nova zlokalizowanej w Bazy Zbożowej, postanowiły połączyć swoje umiejętności i stworzyć coś wyjątkowego. W procesie swojej twórczości korzystają z różnorodnych technik, od tworzenia designerskiej porcelany, poprzez obróbkę na kole, aż do ręcznego lepienia. Rezultatem ich współdziałania jest wystawa o tytule „Rzeczy dzieją się same”, która jest prezentowana w Punkcie Promocji Kielc.

Wystawa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiki – w ciągu zaledwie trzech tygodni od jej otwarcia odwiedziło ją już 160 osób. Zdecydowanie jest na co popatrzeć – w „Galerii – Dworzec 17:30” można podziwiać unikalne patery, filiżanki, szkatułki oraz inne naczynia o niepowtarzalnej formie. Do tego dołączają się jeszcze ceramiczne popiersia i biżuteria.

Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej kieleckiego ratusza, zachęca do odwiedzenia Punktu Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym. Zaznacza jednak, że warto się pospieszyć, ponieważ wystawa „Ceramika – Rzeczy dzieją się same” jest już na finiszu. Dzieła czterech artystek będzie można podziwiać tylko do 3 lutego. Później ich miejsce zajmie prezentacja rzeźb lokalnych twórców.

Punkt Promocji Kielc otwarty jest dla zwiedzających od wtorku do soboty, w godzinach 11:00 – 17:00.