Uwaga na utrudnienia w ruchu drogowym z powodu protestów rolników na Drodze Krajowej nr 74

Zwracamy uwagę na potencjalne trudności w ruchu drogowym związane z protestami rolników, które odbędą się w poniedziałek, 19 lutego. Te manifestacje mogą wpłynąć na płynność ruchu na Drodze Krajowej nr 74 – od Kostomłotów Drugich do skrzyżowania z ruchem okrężnym prowadzącym do Maciejówki.

Protesty rolnicze są zaplanowane w powiecie kieleckim i rozpoczną się o godzinie 12:00, a zakończą o 16:00. Miejsce startu to Kostomłoty Drugie, ulica Kielecka 30, skąd uczestnicy przemarszu ruszą w stronę Kielc. Trasa będzie prowadziła aż do skrzyżowania z ruchem okrężnym, gdzie znajduje się zjazd na Maciejówkę. W tym czasie kolumna ciągników przemieszczać się będzie po drodze, co z pewnością spowoduje pewne utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Opisana wcześniej kolumna ciągników wyruszy z parkingu przy ulicy Kieleckiej 30 w Kostomłotach Drugich o godzinie 12:00. Następnie przejedzie trasą K 74 w kierunku Kielc, skąd powróci tą samą drogą z powrotem do miejsca startu. Ten cykl przejazdów będzie trwał do godziny 16:00.

Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze podczas trwania tych protestów. Prosimy, aby wszyscy kierowcy zachowali szczególną uwagę w rejonie manifestacji.