Dysk zewnętrzny 2TB – kopiuj pliki, instaluj gry i oszczędzaj czas

Pojemność 2TB na przenośnym dysku jest bardzo uniwersalna – sprawdzi się do instalowania programów, gier czy przenoszenia rozmaitych plików. Poznaj Samsung T9, czyli dysk zewnętrzny oferujący wysoką wydajność i bardzo solidną konstrukcję.

Dysk twardy 2TB – zewnętrzny i wytrzymały

Samsung T9 jest lekki, mobilny oraz bardzo wytrzymały. Jego obudowa została pokryta kropkowaną powłoką antypoślizgową, co sprawia, że urządzenia bardzo dobrze leży w dłoni. Blokuje także ślizganie się np. po powierzchni blatu biurka.

Ponadto, dysk jest odporny na skutki wstrząsów oraz upadków z wysokości do 3 metrów*. Twoje dane są zabezpieczone, nawet w trakcie podróży i występowania różnych zdarzeń losowych. Dużą zaletą modelu T9 jest dodatkowa, 5-letnia ograniczona gwarancja producenta**.

* Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty

Najlepsze dyski zewnętrzne oferują ogromną szybkość

Postaw na niesamowitą szybkość transferu danych – sekwencyjny odczyt i zapis wynosi dla modelu T9 2000 MB/s***. Oszczędzaj czas i przenoś pliki o wielkości 2GB w zaledwie jedną sekundę. Samsung wyposażył dysk w takie rozwiązania technologiczne, jak: protokół NVMe™ oraz interfejs USB 3.2 Gen 2×2. To sprawia, że nośnik jest bardziej wydajny niż model o tej samej pojemności  dostępny w technologii SATA****.

*** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

**** Dane na podstawie komunikatu prasowego SATA-IO (link https://sata-io.org/system/files/member-downloads/SATA_6Gb_Phy_PR_Finalv2.pdf)

Czy warto postawić na dysk zewnętrzny do gier PC?

Samsung T9 jest kompatybilny z komputerami, telewizorami, smartfonami oraz innymi urządzeniami mobilnymi z systemem Windows®, macOS®, Android™, a nawet profesjonalnymi kamerami wideo***** (pełni wtedy rolę nośnika do zapisu nagrań w czasie rzeczywistym),

Model T9 sprawdzi się również, jako dysk zewnętrzny do gier PC. Podłącz go do komputera i zainstaluj w jego pamięci wybrane tytuły gamingowe. Twoje gry nie będą obciążały dysku twardego umieszczonego w komputerze.

***** Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9. Model T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.