Oszust podszywający się pod policjanta wyłudził od starszej kobiety 11 tysięcy złotych

Tragiczna sytuacja zdeterminowała los 83-letniej pani mieszkającej na terenie gminy Brody, znajdującej się w powiecie starachowickim. Starsza pani padła ofiarą oszustwa i straciła ponad 11 tysięcy złotych. Wszystko za sprawą nieuczciwego mężczyzny, który udawał funkcjonariusza policji.

Paweł Kusiak, reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Starachowicach, przekazał informacje o zdarzeniu. Z jego relacji wynika, że to we wtorek, 19 marca, do domu pokrzywdzonej seniorki przyszedł oszust. Mężczyzna przedstawił się jako policjant i przekonał kobietę do swojej tożsamości.

Nieuczciwy mężczyzna wprowadził starszą panią w błąd, informując ją o rzekomym wypadku drogowym spowodowanym przez jej córkę. Wobec tego fałszywie podał, że aby uniknąć dla córki konsekwencji w postaci kary więzienia, konieczne jest przekazanie pieniędzy. Zdezorientowana seniorka bez wahania przekazała oszustowi ponad 11,5 tysiąca złotych.

Gdy mężczyzna oddalił się z wyłudzonymi pieniędzmi, kobieta skontaktowała się ze swoją rodziną. Wtedy dowiedziała się prawdy – żadnego wypadku nie było. Zrozumiała wówczas, że stała się ofiarą przestępstwa i zgłosiła sprawę na prawdziwą policję.

Aktualnie trwa śledztwo mające na celu odnalezienie sprawcy oszustwa. Policja apeluje do mieszkańców o bycie czujnym i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki. W razie podobnych incydentów należy natychmiast skontaktować się z numerem alarmowym 112.