Wypadek w Woli Osowej: 19-letnia kierowca straciła kontrolę nad pojazdem podczas wyprzedzania

Niefortunne zdarzenie, które miało miejsce w miejscowości Wola Osowa, na terenie powiatu staszowskiego, skutkowało obrażeniami jednej osoby. W wyniku tego tragicznego incydentu, poszkodowaną przewieziono do szpitala.

Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Kielcach przekazał informacje na temat wypadku. Według jego relacji, sytuacja została zgłoszona służbom ratunkowym 19 marca, tuż po godzinie 19.00. Na miejscu natychmiastowo zjawiły się dwa zastępy strażaków, które zabezpieczyły teren i udzieliły poszkodowanej pierwszej pomocy.

Jak wynika z początkowych ustaleń dotyczących tej nieszczęśliwej sytuacji, to 19-letnia dziewczyna kierująca audi była bezpośrednią przyczyną wypadku. W trakcie wyprzedzania innego pojazdu zauważyła przechodnia. Chcąc go ominąć, zdecydowała się na gwałtowne hamowanie, co doprowadziło do utraty kontroli nad samochodem. W rezultacie, pojazd przewrócił się na dach. Mimo że obrażenia nie były life-threatening, młoda kobieta musiała zostać przewieziona do szpitala.

W związku z zaistniałym wypadkiem, ruch na drodze odbywał się wahadłowo przez pewien czas, co powodowało utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego.