Grozna kolizja z udziałem pojazdu osobowego – samochód uderzył w słup

W małym miasteczku Brudzów, położonym w gminie Morawica, doszło do drastycznego zdarzenia drogowego. Miało to miejsce w piątkowy poranek 22 marca. Incydent ten skutkował jedną ofiarą poszkodowaną.

Z informacji przekazanych straży przez zgłaszającego wynika, że na ul. Floriańskiej doszło do poważnej kolizji. Samochód marki Seat runął na słup, a po uderzeniu zatrzymał się niebezpiecznie na środku drogi. Z relacji naocznych świadków można wywnioskować, że dwaj mężczyźni podróżowali tym pojazdem – informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na miejscu przerażającego incydentu, funkcjonariusze policji odnaleźli wspomniany wcześniej pojazd. W niedalekiej odległości, około 50 metrów od auta, znaleziono przytomnego mężczyznę w wieku 26 lat. Badania alkotestem wykazały, że mężczyzna miał we krwi ponad 1 promil alkoholu. Poszkodowany, z poważnymi obrażeniami głowy, został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Tam będzie poddany dalszym badaniom, w tym na obecność alkoholu i innych substancji psychoaktywnych w organizmie – relacjonuje rzeczniczka policji.

Policja jest w trakcie ustalania danych personalnych drugiego uczestnika zdarzenia. Funkcjonariusze skoncentrują swoje działania również na wyjaśnieniu, który z mężczyzn kierował pojazdem w momencie kolizji.