Weekend pełen tragicznych wypadków motocyklowych w województwie świętokrzyskim

Miniony weekend, na terenie województwa świętokrzyskiego, był nacechowany serią nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. W wyniku tych tragicznych incydentów, cztery osoby doznały obrażeń.

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformowali o szczegółach tych wypadków. Pierwsze z nich miało miejsce w sobotę (6 kwietnia) w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie 70-letni kierowca opel’a niefortunnie zderzył się z motocyklem marki Pulsar. W wyniku tego zdarzenia, zarówno 38-letni kierowca motocykla, jak i jego 40-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala.

Niedziela (7 kwietnia) również nie była dniem wolnym od tragicznych incydentów. Przed godziną trzynastą służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku, który miał miejsce w Mietelu, w powiecie buskim. Tam doszło do kolizji między fordem a motocyklem. Fordem kierował 62-latek, który podczas skrętu w lewo na posesję, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklem. Jego kierowcą był 23-latek, który po zdarzeniu został przetransportowany do szpitala.

Niedzielne tragiczne wydarzenia nie skończyły się jednak na tym. Przed godziną dziewiętnastą w Cedzynie, w powiecie kieleckim, doszło do kolejnego wypadku. 46-letnia kobieta, kierująca citroenem, zderzyła się z motocyklem Honda, za którego sterami siedział 38-letni mężczyzna. Po wypadku trafił on pod opiekę medyczną.