Sukces policji świętokrzyskiej w walce przeciwko nielegalnym wyścigom na drogach Kielc i powiatu

W ostatnią sobotę, funkcjonariusze świętokrzyskiej policji skierowali swoje działania na teren Kielc i powiatu kieleckiego, celem zapobiegania nielegalnym wyścigom samochodowym. Dzięki ich skutecznej pracy, drogi regionu nie były areną nielegalnych pojedynków szybkich aut, a bezpieczeństwo na drogach nie było naruszone.

Policjanci z Kielc w te sobotnie działania zaangażowani byli wspólnie z oficerami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz z Komend Powiatowych w miejscowościach Sandomierz, Końskie i Ostrowiec Świętokrzyski. Celem wszystkich tych działań było uniemożliwienie przeprowadzenia nieautoryzowanych wyścigów zarówno na ulicach miasta, jak i całego powiatu kieleckiego. Przekaz policyjny jest konsekwentny – zawody prędkościowe czy pokazy „driftu” można organizować jedynie na specjalnie do tego przygotowanych torach. To właśnie dzięki ścisłemu egzekwowaniu tych zasad przez funkcjonariuszy, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego nie zostało zagrożone.

Podczas nocnych działań, policjanci skontrolowali aż 77 kierowców wraz z ich pojazdami. W ich wyniku, funkcjonariusze nałożyli 47 mandatów karnych, a w jednym przypadku konieczne było skierowanie sprawy do sądu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu, a dwóch kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Działania świętokrzyskiej policji trwały do późna w nocy.