Triumf Orki MOSiR Kielce na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Kielce

Podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich, które odbyły się o Puchar Prezydenta Miasta Kielce, rywalizowało blisko 140 zawodników reprezentujących 10 różnych klubów. Orka MOSiR Kielce zdobyła pierwsze miejsce zarówno w punktacji drużynowej, jak i medalowej. Zaszczyt wręczenia nagród najlepszym zawodnikom przypadł wiceprezydentowi Kielc, Marcinowi Chłodnickiemu.

W dniach 13-14 kwietnia weekendowego, na pływalni Orka w Kielcach, zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach indywidualnych oraz dwóch sztafetowych. Walka toczyła się na czterech poziomach wiekowych: młodzików 12-letnich oraz dzieci w wieku 11, 10 i 9 lat lub młodszych.

Gospodarze zawodów, młodzi pływacy z Orki MOSiR Kielce, pod okiem trenera Piotra Karpińskiego, pokazali się z niezwykle dobrej strony. Triumfowali zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i medalowej, zdobywając aż 57 medali, w tym 20 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych. LKS Opocznianka zajął drugie miejsce z dorobkiem 42 medali, a trzecie miejsce przypadło Korona-Swim Kielce z 26 medalami. Pozostałe kluby z województwa świętokrzyskiego plasowały się kolejno: Salos Cortile Kielce na szóstej pozycji z 16 medalami, Akwedukt Kielce na dziewiątej pozycji z 20 medalami, a Unia Busko-Zdrój na dziesiątej pozycji z pięcioma medalami.

W punktacji klubowej również dominowała Orka MOSiR Kielce, zdobywając łącznie 388 punktów. Drugie miejsce przypadło LKS Opocznianka, która uzyskała 259 punktów, a trzeci stopień podium zajęli młodzi pływacy Salosu Cortile Kielce pod opieką Pauliny Rogowskiej i Piotra Bujaka, zdobywając 194 punkty.

W konkurencjach indywidualnych triumfowali: Pola Siatkowska (Orka MOSiR Kielce) i Bartosz Prasał (Korona-Swim Kielce) wśród zawodników 12-letnich, Lena Zalega (LKS Opocznianka) i Mateusz Kistela (Delfin Kłobuck) wśród jedenastolatków, Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) i Krzysztof Baran (LKS Opocznianka) wśród dziesięciolatków oraz Alicja Lis (ORKA MOSiR Kielce) i Krzysztof Ziółkowski (Pingwiny Warszawa) wśród zawodników 9-letnich i młodszych. Nagrody dla zwycięzców klasyfikacji drużynowych i indywidualnych wręczył wiceprezydent Kielc, Marcin Chłodnicki.

Piotr Karpiński, trener Orki MOSiR Kielce, podsumował zawody: „Były to udane zawody, w niektórych wyścigach rywalizacja stała na wysokim poziomie. Padły dobre wyniki, dużo rekordów życiowych. Przyjechali mocni zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego, Opocznianki. Cieszy zwycięstwo Orki MOSiR Kielce, ale bardzo dobrze wypadli też pływacy Salosu Cortile Kielce i Korony Swim Kielce”.