Uczestnicy z Kielc wdzięczni Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi za lekcje pierwszej pomocy przedmedycznej

Mieszkańcy Kielc będą mieli okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem doświadczonych instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża. To wszystko będzie miało miejsce w trakcie świętowania 196. rocznicy urodzin Henry’ego Dunant, założyciela Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksieżyca, które zaplanowano na środę 8 maja.

Polski Czerwony Krzyż planuje przeprowadzenie szkoleń w kilku znanych miejscach w mieście. Stanisław Dzikowski, reprezentujący organizację, wyjaśnia, że kursy będą odbywać się między innymi przed dworcem PKP, dworcem PKS, na mostku nad Silnicą, na placu Artystów oraz placu Konstytucji III Maja. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy tej organizacji.

Dzikowski podkreśla, że szkolące się drużyny składają się z dwóch osób. Są to specjalnie wyszkoleni pracownicy, którzy posiadają niezbędne uprawnienia do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo zaznacza, że na terenie Kielc w kilku punktach instruktorzy uczyć będą, jak skutecznie pomóc osobie potrzebującej wsparcia przed przybyciem karetki pogotowia.

Dzikowski zwraca uwagę na fakt, że każdy obywatel powinien posiadać umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyjaśnia, że żyjemy w niebezpiecznych czasach i każda osoba powinna być przygotowana na sytuacje, gdy będzie pomoc potrzebna. Może się przecież zdarzyć tak, że przechodząc ulicą spotkamy osobę leżącą na chodniku, która będzie potrzebowała naszej pomocy. Dlatego warto zgłębić tajniki wiedzy o ludzkim organizmie – dodaje.

Akcja szkoleniowa rozpocznie się o godzinie 10:30 i potrwa do godziny 12:00.