Przewodniczący samorządów studentów odebrali symboliczne klucze do Miasta Kielc

Adrian Resztak z Politechniki Świętokrzyskiej (PŚk) oraz Sylwia Nawrot z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (UJK), przewodniczący studenckich samorządów, otrzymali dziś symboliczne klucze do miasta Kielc. Wręczyła je prezydentka miasta, Agata Wojda, w towarzystwie prorektor ds. kształcenia UJK, dr hab. Barbary Gawdzik, rektora Politechniki Świętokrzyskiej Zbigniewa Koruby oraz prorektora ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Artura Maciąga.

Juwenalia, którego organizatorami są Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska, rozpoczęły się 13 maja. Tradycyjnie studenci przemaszerowali barwnym korowodem od miasteczka studenckiego na Ryneczek, gdzie odbierali klucze do bram miasta.

Prezydentka Agata Wojda wyraziła swoją radość z faktu, że studenci dotarli na Rynek po klucze. Przypomniała im jednak, że to symboliczne rządy miastem trwają tylko do niedzieli. W tym czasie apelowała o dbanie o miasto i oddanie go w stanie nie gorszym niż otrzymanym.

Dr hab. Barbara Gawdzik, prorektor ds. kształcenia UJK, zachęcała studentów do pełnego korzystania z tego czasu, przypominając, że „nic dwa razy się nie zdarza”. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, podkreślał, że to doskonała okazja dla studentów do poczucia odpowiedzialności za Kielce i kreowania ich jako miasta studenckiego czy akademickiego.

Przewodniczący samorządów studenckich, Sylwia Nawrot z UJK i Adrian Resztak z PŚk, wyrażali nadzieję na wspaniałą zabawę i trwałe zapadnięcie w pamięć mieszkańców Kielc.

Kulminacyjnym punktem tegorocznych juwenaliów będzie piątkowy koncert w rytmie hip-hopu w Amfiteatrze Kadzielnia, z udziałem takich artystów jak: Fukaj, PRO8L3M, Kukon, Kizo.