XXI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki: Festyn profilaktyczny w Parku Miejskim

Zaplanowany na najbliższą niedzielę, 19 maja, festyn profilaktyczny stanie się centrum atrakcji w Parku Miejskim. Wydarzenie to jest częścią obchodów XXI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. W godzinach od 12 do 17, mieszkańcy i goście miasta będą mieli okazję skorzystać z wielu rozrywek i edukacyjnych punktów programu.

Wśród zaproszonych do udziału są dzieci i młodzież z kieleckich świetlic środowiskowych oraz klubów młodzieżowych, które podczas festynu będą prezentować swoje talenty artystyczne i plastyczne. Organizatorzy przygotowali również różnorodne konkursy, tańce integracyjne, a także atrakcje dla najmłodszych takie jak malowanie twarzy czy wyplatanie kolorowych warkoczyków. Na uczestników czekać będzie również smaczna niespodzianka – darmowy popcorn i wata cukrowa.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy będą mieli możliwość przekonania się na własnej skórze, jak trudno jest osobie będącej pod wpływem alkoholu pokonać tor przeszkód. Dodatkowo, będą mogli nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz skorzystać z porad specjalistów z różnych instytucji, takich jak Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, Stowarzyszenie MONAR czy Świętokrzyski Klub Abstynentów RAJ.

Inicjatywy takie jak ta regularnie wspierane są przez liczne instytucje i organizacje, w tym Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce oraz Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, Katedrę Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.