Intensywna praca policji podczas sobotniego meczu o podwyższonym ryzyku na Suzuki Arenie

Sobotni mecz piłki nożnej o zwiększonym ryzyku, który odbył się na Suzuki Arenie, nie tylko przyciągał uwagę kibiców, ale także wymagał szczególnej czujności i zaangażowania sił porządkowych. Funkcjonariusze z województwa świętokrzyskiego wspólnie z kolegami z Łodzi dołożyli starań, aby zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Zadaniem mundurowych było utrzymanie porządku nie tylko w okolicach stadionu i trasach dojazdowych, ale również w całym mieście.

Mecz pomiędzy zespołami z Kielc i Chorzowa to prawdziwa uczta dla fanów futbolu. Nic zatem dziwnego, że na to wydarzenie przybyło kilkuset fanów drużyny gości ze Śląska. Dla Policji jednym z kluczowych wyzwań tego dnia było właściwe zorganizowanie i zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy, która została sklasyfikowana jako mecz o podwyższonym ryzyku. Nad ochroną mieszkańców i kibiców czuwali funkcjonariusze zarówno pionu prewencji, jak i służb kryminalnych. Dużo pracy mieli również policjanci drogówki, którzy dbali o płynny ruch drogowy w rejonie stadionu przy ulicy Ściegiennego. Koordynację działań zapewniał specjalnie powołany sztab, odpowiedzialny za zabezpieczenie imprezy.

Niestety, pomimo wszelkich starań, niektórzy kibice podczas meczu zdecydowali się na użycie materiałów pirotechnicznych. Tę sprawę obecnie bada policja z Kielc, która prowadzi postępowanie w kwestii naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas imprez masowych.