Smutne zakończenie wypadku rowerzysty w Orzechówce

Informacje, które przekazała kielecka policja wskazują na tragiczny finał zdarzenia drogowego, do którego doszło w Orzechówce, na terenie gminy Bodzentyn. Rowerzysta, który doznał poważnych obrażeń w efekcie tego nieszczęśliwego zdarzenia, niestety nie przeżył i zmarł w szpitalu.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Małgorzata Perkowska-Kiepas, przypomina o szczegółach okoliczności zdarzenia. Jak podkreśla, nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (20 maja) przed godziną 12.00. Z jej relacji wynika, że samochód osobowy marki Seat, prowadzony przez 38-letniego kierowcę jadącego w stronę Bodzentyna, podczas próby wyprzedzania uderzył 56-letniego mężczyznę jadącego na rowerze. Ranny rowerzysta został natychmiast przetransportowany do szpitala w Skarżysku-Kamiennej.

Perkowska-Kiepas dalej informuje, że pomimo wszelkich wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia rowerzysty. Wskazuje, że informacja o zgonie mężczyzny dotarła do policjantów o godzinie 16.20.

Aktualnie policja podejmuje działania mające na celu dokładne zbadanie okoliczności tego zdarzenia drogowego. Rzecznik prasowy KMP w Kielcach dodaje, że kierujący samochodem nie był pod wpływem alkoholu podczas incydentu.