Wielorodzinny dom w Sędziszowie strawił nocny pożar

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 21 maja, tuż przed północą, w Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim. Mowa o pożarze budynku wielorodzinnego. Marcin Fudalej, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, przekazał informacje o zaistniałej sytuacji, podkreślając, że do akcji strażacy zostali skierowani na podstawie zgłoszenia.

Gdy zjawiła się na miejscu, straż pożarna musiała stawić czoło ogniu, który wybuchł w jednym z mieszkań. Zadaniem ratowników było ewakuowanie mieszkańców – w sumie z budynku opuściło go 23 osoby. Jedna z nich została wyniesiona przy użyciu specjalistycznego podnośnika. Na szczęście, nie odnotowano żadnych poważnych obrażeń wśród ewakuowanych.

Po ugaszeniu płomieni i dokładnym przeszukaniu budynku, większość osób mogła wrócić do swoich domów – 20 mieszkańców. Pozostałe trzy osoby znalazły tymczasowy dach nad głową u swoich rodzin.

Do godziny 3:00 nad ranem trwała akcja strażaków. W działaniach brało udział aż 37 strażaków. Na ten moment, nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu pożaru.