Zagadka niewyjaśnionej śmierci mężczyzny przy torach kolejowych w Dyszowie

Do niepokojącego odkrycia doszło w małej miejscowości Dyszów, położonej w pobliżu Końskich. Odnotowano tam znalezisko zwłok starszego pana. Zarówno prokuratura jak i policja angażują się w działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tej tajemniczej śmierci.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Krzysztof Bernat, podał informację o odkryciu zwłok w poniedziałek, 20 maja. Powiadomił, że na drodze biegnącej wzdłuż torów kolejowych w Dyszowie odnaleziono ciało sześćdziesięcioczteroletniego mieszkańca gminy Końskie. Na miejsc znaleziska przeprowadzano czynności pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań, w tym sekcji zwłok. Odkrycia dokonał przechodzień, który spacerował w okolicy. Prokurator początkowo wykluczył udział osób trzecich, co przekazał rzecznik policji, Krzysztof Bernat.

Aktualnie służby policyjne prowadzą śledztwo dotyczące okoliczności zdarzenia. Starają się ustalić, czy mogła mieć miejsce interwencja osób trzecich. Prokuratura zleciła sekcję zwłok, aby dokładnie zbadać przyczyny śmierci mężczyzny. Na ten moment nie jest jednak możliwe jednoznaczne stwierdzenie, czy doszło do jakiegokolwiek przestępstwa.