Awaria systemu sygnalizacji świetlnej w Kielcach – policja zmuszona do kierowania ruchem

Do niecodziennej sytuacji doszło w Kielcach, gdzie na jednym z głównych skrzyżowań miasta system sygnalizacji świetlnej przestał funkcjonować. Chodzi konkretnie o skrzyżowanie, na którym krzyżują się Aleja Solidarności oraz ulica Świętokrzyska. To niepokojące zdarzenie spowodowało konieczność interwencji służb miejskich.

Policja została zmuszona do podjęcia kontroli nad ruchem drogowym na tym skrzyżowaniu. Funkcjonariusze kierują ruchem, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pieszym przechodzącym przez to miejsce. Bez ich zaangażowania, mogłoby dojść do poważnych komplikacji na drodze.

Niestety, to nie był jedyny incydent tego typu, który miał miejsce tego dnia. Rano również zanotowano problemy z działaniem sygnalizacji świetlnej na ulicy Grunwaldzkiej. Wyjątkowo niebezpieczna była ta awaria ze względu na bliskość Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, do którego prowadzi zjazd z tej ulicy. Policja ponownie musiała interweniować, aby zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo na drodze.