Kieleckie spotkanie integracyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami na lotnisku w Masłowie

W poniedziałek 3 czerwca br. województwo świętokrzyskie będzie gospodarzem 17. Spotkania Integracyjnego Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. Wydarzenie, które jest szansą na integrację i prezentację talentów przez młodych ludzi z niepełnosprawnościami, odbędzie się na lotnisku w Masłowie, miejscowości położonej nieopodal Kielc.

Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godzinę 10:30, kiedy to przewidziane jest złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym osobę świętego Jana Pawła II. Następnie, o godzinie 11:00, biskup Marian Florczyk odprawi mszę świętą na terenie lotniska. Po nabożeństwie przyszedł czas na część artystyczną – podczas tej części wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję pokazać swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Initiatorem spotkań integracyjnych jest biskup Marian Florczyk, który co roku organizuje je w rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali podopieczni, uczniowie placówek edukacyjnych dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, uczestnicy świetlic środowiskowych, osoby korzystające z domów pomocy społecznej, uczniowie szkół integracyjnych oraz ich rodzice i wychowawcy.

Warto dodać, że tegoroczna edycja spotkania integracyjnego przypada na 33. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach.