Zuzanna Kula z Tęczy Społem Kielce zdobywa złoty medal i ustanawia nowy rekord świata na mistrzostwach w Austin

Podczas ostatnich mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Austin w stanie Teksas, Zuzanna Kula reprezentująca klub Tęczę Społem Kielce triumfowała, zdobywając złoty medal. Ta wybitna sportowczka pochodząca z Kielc wykazała się nieprzeciętnymi zdolnościami i determinacją.

W zawodach wystąpiła w kategorii wagowej 57 kg, a jej wynik – 168 kg – to nowy imponujący rekord globu dla tej konkretnej kategorii. Nie tylko przyniósł jej zwycięstwo, ale także ugruntował jej pozycję jako jednej z czołowych postaci w tej dyscyplinie sportu na arenie międzynarodowej.

Izabela Korus, prezeska Tęczy Społem, podkreśliła rewelacyjną formę Zuzanny podczas występu. Wyraziła swoje zaskoczenie i satysfakcję z osiągniętego przez nią rezultatu, mówiąc: „Już po mistrzostwach Europy w trójboju zapowiadała wspólnie z trenerem, że będzie walczyć o kolejne rekordy, ale mimo to nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze. Taki wynik świetnie rokuje przed kolejnymi zawodami, z których mam nadzieję przywiezie kolejne medale”.

Wśród innych uczestniczek mistrzostw świata z naszego kraju, która reprezentowała barwy Tęczy Społem Kielce była również Karolina Kołata. Wystąpiła w kategorii wagowej +84 kg i zakończyła zawody na piątym miejscu.