Auto w płomieniach na osiedlu w Końskich: Policja bada przypuszczenia o podpaleniu

Na terenie jednej z dzielnic Końskich, doszło do zdarzenia polegającego na zapaleniu się stojącego samochodu. Funkcjonariusze policji badają sprawę pod kątem ewentualnego podpalenia.

Mariusz Czapelski, rzecznik prasowy okręgu państwowej służby przeciwpożarowej, przekazał informacje na temat zdarzenia. Zgodnie z jego relacją, zgłoszenie dotyczące pożaru pojazdu wpłynęło do dyżurnego w środku nocy – przed 3.00 w nocy 12 czerwca. Miejsce zdarzenia to ulica Warszawska w Końskich.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzili, że ogień otoczył cały samochód. Po udanej akcji gaśniczej, pojazd został poddany kontroli za pomocą kamery termowizyjnej. Dodatkowo, części o najwyższej temperaturze zostały schłodzone. Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach – mówi Mariusz Czapelski.

Krzysztof Bernat, pełniący role rzecznika prasowego powiatowej komendy policji w Końskich, przekazał, że obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyny pożaru.

– Początkowe ustalenia wskazują, że ogień strawił Audi 80 należące do mieszkańca Końskich. Ponadto, część sąsiadującego z samochodem żywopłotu również została uszkodzona. Aktualnie prowadzimy działania mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zaistniałego zdarzenia oraz zweryfikowanie wszystkich potencjalnych scenariuszy – mówi oficer policji.

Podczas całej operacji gaśniczej zaangażowane były dwie jednostki strażackie.