Nowoczesne boiska wielofunkcyjne pojawią się przy dwóch szkołach w Kielcach

Rozpoczyna się nowy rozdział w kształtowaniu infrastruktury sportowej Kielc. Szkolne podwórka Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Zespołu Placówek Oświatowych w mieście zostaną wkrótce przekształcone w nowoczesne, wielofunkcyjne boiska. Miasto już oficjalnie zatwierdziło umowy z firmami odpowiedzialnymi za realizację tych inwestycji.

To nie jest pierwsza tego typu inicjatywa w Kielcach. W przeszłości, miasto podejmowało decyzje o budowie boisk wielofunkcyjnych przy innych placówkach edukacyjnych, mianowicie przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz Przedszkolu Samorządowym nr 21.

Zdaniem Marcina Januchty, rzecznika prezydenta miasta Kielc, ekspansja i modernizacja infrastruktury sportowej ma bezpośredni wpływ na jakość procesu nauczania. Dodatkowo, powstające boiska mają na celu promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta.

Przykładem takiego rozwiązania jest planowana inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 13, usytuowanej przy ulicy Prostej. Zakończenie prac budowlanych jest przewidziane na 29 listopada bieżącego roku.

Na nowym boisku znajdą się tereny do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. W planach jest również wykonanie nawierzchni z poliuretanu, która ma za zadanie chronić upadających przed poważniejszymi obrażeniami. Dodatkowo, w ramach inwestycji powstanie nowy chodnik, stojaki na rowery, ławki oraz kosze na śmieci – wyjaśnia rzecznik miasta.