Przestępca za kierownicą: pijany 60-latek dachował z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Do poważnego wypadku doszło na drogach powiatu koneckiego, gdzie samochód osobowy przewrócił się na dach. Wszystko wskazuje na to, że za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna pod wpływem alkoholu.

Według informacji przekazanej przez Krzysztofa Bernata, rzecznika prasowego koneckiej policji, incydent miał miejsce w Stąporkowie. Wydarzył się on w dniu 21 czerwca, a dokładniej około godziny 18.30.

Z ustaleń policji wynika, że sprawcą był nietrzeźwy 60-latek. Mężczyzna prowadził samochód marki Renault Clio, mimo aktywnego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu. Z nieznanych jeszcze dokładnie powodów, stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał do rowu przydrożnego. W efekcie tego manewru doszło do dachowania pojazdu.

Mimo spektakularnego zdarzenia kierujący pojazdem nie odniósł poważnych obrażeń. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, został natychmiast aresztowany przez interweniujących funkcjonariuszy. Teraz czeka go nie tylko surowa kara finansowa, ale również ryzyko otrzymania kary do 5 lat pozbawienia wolności.