Dom Pomocy Społecznej w Chmielniku ogarnięty pożarem, sześć ekip strażackich w akcji

Dom Pomocy Społecznej (DPS) usytuowany w gminie Chmielnik doświadczył pożaru. Młodszy aspirant Beata Gizowska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, przekazała, że zgłoszenie o pożarze nadeszło w środę, 26 czerwca, około godziny 17:10. Źródłem alarmu był system monitoringu pożarowego.

Pożoga dotknęła wyposażenie jednego z pokoi na drugim piętrze DPS w miejscowości Łagiewniki, leżącej w granicach gminy Chmielnik. W momencie wybuchu pożaru w budynku przebywało 35 podopiecznych placówki. Bezpieczeństwo wszystkich z nich zapewnili pracownicy DPS, którzy zdążyli ewakuować pensjonariuszy na zewnątrz jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Na miejsce skierowano aż sześć zastępów straży pożarnej – relacjonuje Gizowska.

W wyniku szybkiej interwencji strażaków, pożar został ugaszony. Przeprowadzono także dokładne przeszukanie budynku pod kątem ewentualnej obecności osób poszkodowanych. Na szczęście okazało się, że nikt nie doznał żadnych obrażeń. Po zakończeniu wszelkich działań służb ratowniczych, pensjonariusze mogli bezpiecznie powrócić do swojego miejsca zamieszkania.