Realizacja inwestycji w Bolminie – rozbudowa hali sportowej i modernizacja boiska

Proces budowania hali sportowej oraz modernizacji terenu do gier na świeżym powietrzu, które znajdują się przy Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Bolminie, jest na ostatnim etapie. Oczekuje się, że uczniowie będą mogli korzystać z tych udogodnień najprawdopodobniej od nadchodzącego roku szkolnego.

Burmistrz Chęcin, Robert Jaworski, z entuzjazmem opisuje nowo powstające obiekty. Hala sportowa oferuje możliwość gry w takie dyscypliny jak piłka siatkowa czy piłka ręczna, ale nie tylko. Jest też przystosowana do innych sportów. W jej wnętrzu znajduje się zaplecze socjalne i sanitarne, szatnie, magazyny na sprzęt sportowy oraz dodatkowe pomieszczenia dla dwóch drużyn.

Ciekawostką jest fakt, że hala została dobudowana do już istniejącej szkoły. Co więcej, drzwi prowadzące do niej są tam już od momentu powstania szkoły, co miało miejsce 25 lat temu. Jak wspomina burmistrz, drzwi te nosiły napis „wyjście na halę sportową”, co teraz nabrało realnego znaczenia. Hala harmonijnie wkomponowała się w architekturę szkoły, a planowane jest oddanie jej do użytku mieszkańców prawdopodobnie pod koniec wakacji.

Częścią realizowanego projektu była także modernizacja boiska szkolnego. Dokonano wymiany nawierzchni, zamontowano oświetlenie i trybuny, piłkochwyty oraz wiaty dla drużyn. Prace obejmowały także zagospodarowanie terenu wokół obiektu, gdzie utworzono schody i przejścia.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 10 milionów złotych i jest finansowany z programu Polski Ład.