Wiesław Ochman i Alicja Węgorzewska zaszczycają swoją obecnością Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Busko-Zdroj szykuje się na przyjęcie gwiazd muzyki, które zaszczycą swoją obecnością Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. 2 lipca, w trakcie czwartego dnia obchodów festiwalu, publiczność będzie miała okazję podziwiać na żywo takie osobistości jak Wiesław Ochman czy Alicja Węgorzewska.

Tego dnia o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie z cenionym tenorem, Wiesławem Ochmanem, w kawiarni Pensjonatu Sanato. Jest to artysta, który od lat utrzymuje bliskie związki z buskim festiwalem, po raz pierwszy występując na nim już w 1996 roku. W 2019 roku uznany został za honorowego obywatela Buska-Zdroju. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do wysłuchania anegdot opowiadanych przez samego artystę.

Kolejnym punktem programu jest koncert Ave Maria, który odbędzie się o godzinie 20:00 w kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta. Dyrektor artystyczny wydarzenia, Artur Jaroń, zapewnia, że będzie to niezapomniane widowisko. Obecność na koncercie zapowiedzieli między innymi: mezzosopran Alicja Węgorzewska, tenor Jakub Oczkowski oraz muzycy Bogdan Kierejsza i Robert Grudzień. Publiczność usłyszy utwory takich mistrzów jak Schubert, Bach czy Gounod oraz innych wybitnych kompozytorów.

Wieczór zaś zakończy koncert w Starej Synagodze w Pińczowie, który rozpocznie się o godzinie 21:30. Artur Jaroń przypomina, że to powrót po wielu latach do tego magicznego miejsca. Ten koncert będzie muzyczną podróżą po krajach Unii Europejskiej, zainspirowaną muzyką Chopina i Čiurlionisa. Wystąpią tam Petras Vyšniauskas (saksofon), Aleksandra Žvirblyte (fortepian) oraz sam Artur Jaroń.